Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » eTwinning w Energetyku

eTwinning w Energetyku

Opublikowano: 06-01-2019

Program eTwinning to społeczność szkół w Europie pod patronatem Komisji Europejskiej, mająca za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program oferuje szereg form doskonalenia zawodowego dla zarejestrowanych nauczycieli. Nauczyciele Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie – Katarzyna Winiarska oraz Piotr Konarzewski – uczestniczyli w niektórych z nich, m.in: Tydzień z WordPressem, Tydzień z Przedsiębiorczością czy Tydzień z Plickers I kodami QR.
W dniach 26.11.2018 r. – 6.01.2019 r. Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie realizował projekt „Es weihnachtet”, którego koordynatorką była pani Katarzyna Winiarska. Klasą najbardziej zaangażowaną w wykonanie projektu była klasa 2 Ebs. Przedsięwzięcie było realizowane we współpracy z „Srednja Škola Andrije Ljudevita Adamića” w Rijeka w Chorwacji, którego koordynatorką była pani Maja Tomičić Marušić oraz Szkoła#6 w Kropivnizkij na Ukrainie, której koordynatorką była pani Olena Biriukova.
Najważniejszymi elementami projektu było:
1) stworzenie kalendarzy adwentowych,
2) projektowanie kartek świątecznych i pisanie życzeń w języku niemieckim,
3) pokazanie jarmarku świątecznego w swoim mieście,
4) opisanie zwyczajów świątecznych panujących w naszym mieście.
Projekt w całości odbywał się w język niemieckim, a efekty publikowaliśmy na Facebooku. Naszym kolejnym celem jest uzyskanie odznaki jakości oraz dalsza współpraca z partnerami, a nawet w przyszłości wymiana młodzieżowa.

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsmeolsztyn.pl

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail warsztaty@zsmeolsztyn.pl

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider