Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Konkurs “100 Lat Nauki i Techniki Polskiej”.

Konkurs “100 Lat Nauki i Techniki Polskiej”.

Opublikowano: 17-12-2018

17 grudnia 2018 roku został przeprowadzony Konkurs „100 Lat Nauki i Techniki Polskiej”. W tym obszarze wiedzy 11 uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie postanowiło sprawdzić swoje kompetencje. Najlepszy okazał się Jakub Zuśka z klasy 2 Mm, drugie miejsce zajął Jakub Zarzeczny z klasy 2 Ebs. Okazało się, że niektórzy uczniowie znają zabytki polskiej techniki jak np. samochód osobowy Syrena czy komputery z rodziny ODRA. Niektórzy wiedzą też, komu świat zawdzięcza badanie wskaźnika OB krwi (OB to skrót od wyrazów „Odczyn Biernackiego”). Cieszy fakt, że młode pokolenie ceni osiągnięcia przodków – Polaków nie tylko w obszarze niepodległości, lecz również w dziedzinie nauki i techniki.

Zadania konkursowe przygotował Kazimierz Szymański, w organizacji i przeprowadzeniu konkursu wspomagała go Dorota Szender.

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsmeolsztyn.pl

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail warsztaty@zsmeolsztyn.pl

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider