Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Przez historię z Niezwyciężonymi

Przez historię z Niezwyciężonymi

Opublikowano: 07-01-2019

7 stycznia 2019 r. młodzież ZSM-E wraz z p. Marią Świerkowską i p. Agnieszką Wirchanowicz – opiekunkami szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej uczestniczyła w spotkaniu, którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej i nad którym patronat objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski. Uczestnicy spotkania wysłuchali dwóch wykładów. Pierwszy wygłoszony przez p. Sebastiana Nowakowskiego pod tytułem „Jedziecie na białe niedźwiedzie” dotyczył sowieckich deportacji obywateli polskich w latach 1939/1941, drugi, którego autorem był p. Michał Ostapiuk, odnosił się do początków polskiej konspiracji niepodległościowej na Wileńszczyźnie. Obecna na prelekcji młodzież mogła też obejrzeć krótki film animowany „50 – letnie dzieje odzyskania przez Polskę suwerenności”. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, które dotyczyło tak bolesnych kart z życia naszego narodu, zyskując świadomość, że o tych wydarzeniach nie można zapomnieć, a pamięć o nich jest naszym obowiązkiem. Jesteśmy to winni Niezwyciężonym.

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsmeolsztyn.pl

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail warsztaty@zsmeolsztyn.pl

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider