Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Wycieczka edukacyjna do Wydziału Teologii UWM

Wycieczka edukacyjna do Wydziału Teologii UWM

Opublikowano: 11-01-2019

11 stycznia 2019 r. uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wydziału Teologii UWM w Olsztynie. Wzięli tam udział w lekcji zatytułowanej: „Rola symboli i rytuałów w kształtowaniu się tożsamości narodu”, którą przeprowadził ks. dr Z. Kieliszek. Kolejnym punktem programu był spacer po Seminarium Duchownym – Hosianum – naszym przewodnikiem był student, ks. M. Kruszewski. Młodzież mogła zobaczyć między innymi salę poświęconą pamięci Jana Pawła II oraz Bibliotekę Seminaryjną, po której oprowadził nas ks. dr kustosz dyplomowany dyrektor biblioteki – T. Garwoliński. Wysłuchaliśmy tam wykładu pt. „Historia książki na Warmii”, a także mogliśmy podziwiać inkunabuły z XV w. np. atlas geograficzny czy księgę z własnoręcznymi notatkami Mikołaja Kopernika.
Opiekunowie: M. Kozłowska, B. Bartoś , E. Świerkocka

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsmeolsztyn.pl

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail warsztaty@zsmeolsztyn.pl

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider