Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Zajęcia terenowe klas mundurowych

Zajęcia terenowe klas mundurowych

Opublikowano: 30-04-2019

30 kwietnia 2019 r. klasy 1Mm i 2 Mm Zespołu Szkół Mechaniczno –Energetycznych w Olsztynie realizujące innowację pedagogiczną „Bezpieczeństwo narodowe – przygotowanie do służby mundurowej” odbyły w Pasymiu jednodniowe zajęcia terenowe. Instruktorzy: szer. Patryk Słowiński, szer. Kacper Kowalski, szer. Damian Gołyga i szer. Cezary Gołaszewski – żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili z uczniami zajęcia z taktyki zielonej, taktyki czarnej, udzielania pierwszej pomocy w warunkach dziennych i nocnych, zatrzymywania osób oraz taktyki przetrwaniowej. Bezpośredni kontakt z instruktorami, wyposażeniem indywidualnym żołnierza na polu walki oraz praktyczne ćwiczenia wykonywane w trakcie zajęć wzbudziły wielkie zainteresowanie i zaangażowanie ćwiczących. Momentem kończącym zajęcia był samodzielnie przygotowany posiłek z własnych zapasów na ogniskach rozpalonych bez użycia zapałek czy zapalniczek.
Organizatorzy i opiekunowie ćwiczeń: Monika Pęgier, kpt rez. Sławomir Raczyński i kpt Zygmunt Piotrowicz.

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsme.olsztyn.eu

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Skip to content