Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Panteon Bohaterów Narodowych

Panteon Bohaterów Narodowych

Opublikowano: 20-01-2017

20 stycznia 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się Noworoczne Spotkanie z Kombatantami zorganizowane przez Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela i Warmińsko – Mazurski Okręg Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej.

Przedsięwzięcie to objął swoim patronatem Wojewoda Warmińsko – Mazurski p. Artur Chojecki. Spotkanie przygotowane zostało we współpracy z nauczycielami Zespołu Szkół Mechaniczno – Energetycznych w Olsztynie, którzy od lat współpracują  z UNO. Są nimi: p. wicedyr. Maria Świerkowska, p. Wanda Piwońska, p. Elżbieta Świerkocka oraz p. Agnieszka Wirchanowicz. Z inicjatywy tych nauczycieli opisywane wydarzenie zostało połączone z Panteonem Bohaterów Narodowych. Dało to okazję do tego, aby uczniowie zaproszonych placówek edukacyjnych zaprezentowali sylwetki bohaterów narodowych – patronów swoich szkół m. in. Tadeusza Kościuszki, Jarosława Dąbrowskiego, Mikołaja Kopernika czy  Hieronima Skurpskiego. Spotkanie wzbogaciły wystąpienia: doradcy Wojewody Warmińsko – Mazurskiego p. Mateusza Mickiewicza, p. kpt Franciszka Roganowskiego, wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej p. Józefa Zyska. Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez dzieci olsztyńskich przedszkoli i szkół podstawowych. Warto też wspomnieć o występie p. Hanny Niemira uczącej w  ZSM- E w Olsztynie i od 20 lat związanej z olsztyńską chóralistyką. Noworoczne Spotkanie z Kombatantami było ważnym i ciekawym przedsięwzięciem mającym na celu wyrażenie szacunku ludziom, którzy służyli i służą naszej ojczyźnie. Była to też lekcja dla młodych o tym, jak być dobrym obywatelem Polski.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronach:

Wiadomości Ogólnopolskie

Telewizja Olsztyn

Radio Olsztyn

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー