Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » 14 MARCA – DZIEŃ LICZBY π

14 MARCA – DZIEŃ LICZBY π

Opublikowano: 27-03-2022

12 marca obchodzimy Światowy Dzień Matematyki, a dwa dni później – Dzień Liczby π, która zdaniem wielu rządzi światem. „Podziwu godna liczba Pi”, będąca również tematem wiersza naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, ma promować matematykę i nauki ścisłe dokładnie 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby π. W szkole uczymy się, że pi to stosunek obwodu koła do jego średnicy, można ją spotkać w niezliczonych wzorach matematycznych, fizycznych, demograficznych.

W związku z tym w naszej szkole uczniowie klas drugich technikum wzięli udział w konkursie wiedzy na temat liczby Pi.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy 2Eac Piotr Kaczmarczyk.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy:

Iwona Proniewska-Bombała, Magdalena Staniszewska

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー