Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » 17. Olsztyńskie Dni Nauki

17. Olsztyńskie Dni Nauki

Opublikowano: 28-09-2019

25 oraz 27 września 2019 r. uczniowie klasy 3 Ea Zespołu Szkół Mechaniczno -Energetycznych w Olsztynie wzięli udział w 17 Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Uczestniczyliśmy w dwóch warsztatach: „Jak zobaczyć ciepło? Kamera termowizyjna i drukarka 3D” oraz „Usprawnij swoje myślenie”. Na warsztatach została zaprezentowana forma wymiany ciepła opisana przez Stefana-Boltzmanna – wymiana ciepła przez promieniowanie. Zobaczyliśmy efekty działania kamery termowizyjnej i poznaliśmy jej szerokie zastosowanie. Następnie przeszliśmy przez kolejne etapy działania drukarki 3D – od pomysłu do wydruku, który polega na wytwarzaniu fizycznego obiektu poprzez nanoszenie kolejnych warstw materiału. Technologia ta nazywana jest również technologią addytywną lub generatywną. Drukowanie 3D staje się coraz bardziej powszechne i coraz bardziej wkracza do naszego życia. Podczas warsztatów mających na celu usprawnienie naszego myślenia poznaliśmy i przećwiczyliśmy cztery metody: mapy myśli, mapy konceptów, RIP (racjonalne informacji przetwarzanie), wyobraźnia i pamięć. Ile z tego zastosujemy w codziennej praktyce?

Organizator wyjścia: Iwona Proniewska-Bombała

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー