Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Code Week 2018

Code Week 2018

Opublikowano: 31-10-2018

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. W tym roku Code Week trwał od 6 do 21 października 2018. W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie, którzy za pomocą aplikacji uczyli się j.niemieckiego.
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
W tym roku Code Week odbył się po raz szósty. Była to znakomita okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, robotyką czy też różnorodnymi aplikacjami. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie.
W erze cyfrowej program nauczania języków obcych powinien obejmować podstawy znajomości aplikacji oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne. Nauka języka obcego za pomocą aplikacji może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym oraz znacznie polepszyć znajomość języka obcego.
Nauczycielka j.niemieckiego, Katarzyna Winiarska, otrzymała od ambasadora europejskiego i komisji europejskiej certyfikat za wykonaną pracę oraz organizację wydarzenia w ZSME w Olsztynie.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー