Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Czy to zdjęcie może kłamać? O roli obrazu w kreowaniu fake newsów

Czy to zdjęcie może kłamać? O roli obrazu w kreowaniu fake newsów

Opublikowano: 21-09-2022

Fake newsy stały się w ostatnich latach jednym z podstawowych problemów, z jakimi zmagają się zarówno dziennikarze, jak i użytkownicy mediów. Odpowiednio spreparowane zdjęcie stanowi jedno z narzędzi, które można wykorzystać, żeby wykreować fikcyjną informację i dodatkowo ją uwiarygodnić. Jak rozpoznać fake newsa? Na co zwracać uwagę podczas oglądania zdjęć udostępnianych w sieci?
Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskała klasa 2 Ea, która 21 września 2022r. wzięła udział w wykładzie: „Czy to zdjęcie może kłamać? O roli obrazu w kreowaniu fake newsów” w ramach 20 Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w UWM w Olsztynie.

Opiekun: Iwona Proniewska-Bombała

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー