Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Dzień Kombatanta w ZSM – E

Dzień Kombatanta w ZSM – E

Opublikowano: 08-09-2017

8 września 2017 r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Energetycznych w Olsztynie miało miejsce ważne wydarzenie, podczas którego uroczyście świętowano Dzień Kombatanta. Szkoła miała zaszczyt gościć ludzi, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o wolność Polski. Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy spotkania: p. płk Marcin Kus – prezes Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Okręgu Związku Kombatantów RP, p. kpt Mieczysław Pożarski, p. kpt Franciszek Roganowski, p. kpt Stanisław Rusowicz, p. por. Edward Róg, p. prof. UWM płk Andrzej Piątek – przedstawiciel Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ oraz Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, a także p. Alfons Kułakowski reprezentujący środowisko Sybiraków.
W wydarzeniu wzięli również udział zaproszeni goście: dyrektor Biura Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Pani Agnieszka Warakomska – Poczobutt oraz doradca Wojewody Pan Mateusz Mickiewicz, prezes Ligi Ochrony Przyrody Pan Tadeusz Pampuch, reprezentująca poliklinikę MSWiA w Olsztynie Pani Beata Deka, a także przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Pani Małgorzata Bojarowska.
Spotkanie miało podniosły charakter. Ważnym jego elementem był wykład p. płk Marcina Kusa skierowany do dzieci i młodzieży uczestniczących w wydarzeniu. W czasie wykładu wybrzmiało bardzo wyraźnie to, jak ważne jest budowanie relacji pomiędzy pokoleniem kombatantów i pokoleniem najmłodszych Polaków. Daje to szansę na przekazywanie młodym najważniejszych wartości, które muszą być pielęgnowane po to, żebyśmy potrafili jako naród tworzyć prawdziwą wspólnotę i nie zapominając o przeszłości, byli dziś dobrymi Polakami.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny p. Hanny Niemira, która oprócz tego, że jest wieloletnim nauczycielem naszej szkoły, od ponad 20 lat związana jest z olsztyńską chóralistyką.
W drugiej części spotkania dzieci z przybyłych przedszkoli , uczniowie szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna mieli możliwość uczestniczenia w blokach edukacyjnych przygotowanych przez przedstawicieli współpracujących z ZSM –E instytucji takich jak: LOP, Poliklinika MSWiA czy Komenda Wojewódzka Policji.
Inicjatorem całego przedsięwzięcia był p. Zbigniew Majchrzak – prezes Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela, którego nowatorskie działania wynikają z głębokiego przekonania, że budowanie więzi pomiędzy najstarszym i najmłodszym pokoleniem Polaków jest wartościowe i służy Polsce. Zorganizowaniem spotkania na terenie ZSM –E zajęły się współpracujące z p. Zbigniewem Majchrzakiem: p. Elżbieta Świerkocka, p. Agnieszka Wirchanowiczi p. Zygmunt Piotrowicz a także wicedyrektor szkoły pani Katarzyna Chamerska. Nieoceniona była pomoc uczniów, których zaangażowanie dowodzi tego, że młodym ludziom nieobce są dziś wartości obywatelskie i patriotyczne.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー