Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Dzień Kombatanta w ZSM-E

Dzień Kombatanta w ZSM-E

Opublikowano: 09-09-2016

9 września 2016 r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Energetycznych im. T. Kościuszki w Olsztynie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, którego byliśmy gospodarzami.

Uroczyście świętowaliśmy Dzień Kombatanta i mieliśmy zaszczyt gościć ludzi, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Swoją obecnością uhonorowali nas: p. Płk Marcin Kus – prezes Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Okręgu Związku Kombatantów RP, p. Kpt Mieczysław Pożarski i p. Wiesława Bujnowska.
W wydarzeniu wzięli również udział zaproszeni goście: p. Nelli Antosz i p. Marian Zdunek – przedstawiciele Rady Miasta Olsztyn, p. Marek Grygorowicz reprezentujący Narodowy Bank Polski, p. Dorota Bartnicka z Wydziału Nauk Humanistyczno –Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Korczaka, p. Małgorzata Stolarska i p. Anna Uszpolewicz reprezentujące Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Olsztynie oraz p. Ewa Letki – autorka wielu projektów natury artystycznej.
Spotkanie miało podniosły charakter. Ważnym jego elementem był wykład p. Płk Marcina Kusa skierowany do dzieci i młodzieży uczestniczącej w wydarzeniu. W czasie wykładu wybrzmiało bardzo wyraźnie to, jak ważne jest budowanie relacji pomiędzy pokoleniem kombatantów i pokoleniem najmłodszych Polaków. Daje to szansę na przekazywanie młodym najważniejszych wartości, które muszą być pielęgnowane po to, żebyśmy potrafili jako naród tworzyć prawdziwą wspólnotę i nie zapominając o przeszłości, byli dziś dobrymi Polakami.
Uroczystość uświetnił występ p. Mateusza Gawrońskiego – absolwenta Zespołu Szkół Gastronomicznych w Olsztynie.
W drugiej części spotkania dzieci z przybyłych przedszkoli, szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna miała możliwość uczestniczenia w blokach edukacyjnych, przygotowanych przez przedstawicieli współpracujących z naszą szkołą instytucji.
Organizatorkami całego przedsięwzięcia były współpracujące z p. Zbigniewem Majchrzakiem – prezesem Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela: p. wicedyrektor Maria Świerkowska, p. Wanda Piwońska, p. Elżbieta Świerkocka i p. Agnieszka Wirchanowicz. W organizację imprezy zaangażowali się również uczniowie klasy 2M i 4M.

 

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー