Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Dzień Mechanika

Dzień Mechanika

Opublikowano: 22-03-2017

21 marca 2017 r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Energetycznych w Olsztynie odbył się “Dzień Mechanika”. Wzięli w nim udział uczniowie uczący się w klasach w zawodzie technik mechanik i operator obrabiarek skrawających.
Pierwszym punktem programu było spotkanie z Prodziekanem Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego panem Jerzym Domańskim, który wygłosił wykład pt. “Drukowanie 3D – czyżby alternatywa dla skrawania?”.
Następnie uczniowie uczestniczyli w wycieczkach dydaktycznych do zaprzyjaźnionych zakładów pracy. Uczestnicy odwiedzili firmy: Obram, Unimasz, Żarna, Erko i Schwarte-Milfor. Swoje pracownie dla odwiedzających otworzył również – współpracujący ze szkołą – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Młodzież uczestniczyła w ciekawych eksperymentach chemicznych oraz wielu pokazach zorganizowanych przez studenckie koła naukowe.
Ostatnim punktem programu był drużynowy konkurs wiedzy o Puchar Kierownika Warsztatów Szkolnych o lokalnym rynku pracy “Co wiedzieć, żeby wybrać? Jak wybierać, żeby nie żałować?”. Pytania dotyczyły odwiedzanych tego dnia zakładów pracy. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, która jest niezbędna do podjęcia pracy u przyszłego pracodawcy – rodzaj branży, specyfika technologii czy rodzaj produktów. Zmaganiom konkursowym towarzyszył występ zespołu muzycznego “Mechaniczno-Energetyczni”. Zwycięzcą i zdobywcą Pucharu Kierownika Warsztatów okazała się klasa 3oz. Srebrne i brązowe medale otrzymały klasy: 4M i 1e/oz.
Wydarzenie przygotowali i przeprowadzili: Wiesław Stępniak, Waldemar Kamiński, Adam Miareczko, Andrzej Kończyk, Michał Mudry, Jerzy Piątczak, Ryszard Sobiech, Regina Dawidczyk, Andrzej Gajewski, Katarzyna Chamerska, Jacek Pikora, Krzysztof Czaprowski, Alicja Radzik, Małgorzata Zielska, Zenon Kowalski, Grzegorz Zasadowski, Katarzyna Tomczyk, Elżbieta Bogdanowicz.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー