Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Dzień Mechanika

Dzień Mechanika

Opublikowano: 16-03-2018

16 marca 2018 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbył się Dzień Mechanika. Swoją obecnością zaszczycił społeczność szkolną prodziekan Wydziału Nauk Technicznych UWM – dr hab. Sławomir Wierzbicki, wygłaszając wykład połączony z prezentacją „Współczesne układy sterowania silników spalinowych”. W czasie wykładu prodziekan przedstawił historię silników spalinowych, jak również, informacje na temat współczesnych układów sterowania oraz sposobów radzenia sobie z niedoskonałościami technologicznymi poszczególnych części lub odmiennością części różnych producentów. Prelegent w przystępny sposób przedstawił również wiele aspektów współczesnych silników samochodowych.
W wydarzeniu wzięły również udział firmy od lat współpracujące ze szkołą. Były to zakłady Erko oraz Schwarte-Milfor, które nie tylko zaprezentowały swoją ofertę, ale również podkreślały, że wybór zawodu mechanika jest trafny w perspektywie myślenia młodego człowieka o swoim miejscu na rynku pracy. Firma ERKO pochwaliła się nowatorskim rozwiązaniem konstrukcyjnym – stanowiskiem do obróbki szyn prądowych. Całe urządzenie ważące ok 400 kg., stanowiące nowinkę na światowym rynku technologicznym w zakresie energetyki, można było nie tylko obejrzeć, ale i dokonać na nim procesu gięcia, otworowania, cięcia, a także programowania urządzenia. To niecodzienna okazja wypróbowania profesjonalnej obrabiarki olsztyńskiej produkcji.
Program obchodów Dnia Mechanika zawierał również akcent artystyczny. Publiczność bawiła się doskonale podczas występu uczniów w kabarecie „Randka w ciemno”, a o doznania muzyczne zadbał szkolny zespół „Mechaniczno-Energetyczni”.
Ciekawym wydarzeniem był konkurs „I ty możesz być mechanikiem – wystarczy dotknąć i odpowiedzieć”. Zadaniem dwuosobowych drużyn z poszczególnych klas było odgadnięcie nazw 10 rekwizytów związanych z pracą mechanika, używając jedynie zmysłu dotyku. Wyniki konkursu:
I miejsce: Patryk Budny, Cezary Niksa – klasa 2oz
II miejsce: Mateusz Deptuła, Patryk Sławiński – klasa 3M
III miejsce: Mateusz Rogowski, Jakub Górski – klasa 3M
IV miejsce: Daniel Kaczmarczyk, Piotr Szustak – klasa 3oz
V miejsce: Łukasz Kobrzyński, Karol Kisielak – klasa 2M
VI miejsce: Karol Luśnia, Radosław Chorążewicz – klasa 1M
Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz medale. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali gadżety upamiętniające udział w wydarzeniu.
Całe przedsięwzięcie to efekt pracy uczniów „Energetyka” oraz nauczycieli przedmiotów mechanicznych, a także wychowawców klas mechanicznych technikum oraz branżowej szkoły I stopnia.
Nad artystyczną częścią czuwały: p. Beata Bartoś, p. Elżbieta Świerkocka i p. Magdalena Kozłowska.

Obejrzyj zdjęcia w galerii szkolnej: http://www.zsmeolsztyn.pl/galeria/dzien-mechanika-16-03-2018/

Film “Dzień Mechanika”: https://www.youtube.com/watch?v=6WjB9FCT4xI&feature=youtu.be

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー