Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Dzień Mechanika w ZSM-E

Dzień Mechanika w ZSM-E

Opublikowano: 21-03-2019

21 marca 2019 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbyła się kolejna edycja Dnia Mechanika.
Obchody zostały zainaugurowane wykładem Profesora Nadzwyczajnego Wydziału Mechanicznego UWM w Olsztynie dr hab. inż. pana Cezarego Senderowskiego zatytułowanym „Technologia natryskiwania detonacyjnego intermetalicznych powłok ochronnych w zastosowaniach przemysłowych”. Wystąpienie spotkało się z zainteresowaniem młodzieży, co znalazło swoje odzwierciedlenie w pytaniach zadawanych prelegentowi na zakończenie prezentacji.
Następnie przyszedł czas na pierwszy konkurs – wyścig pojazdów kierowanych. Zadaniem dwuosobowych zespołów uczniowskich (mechanik i kierowca) było zmontowanie pojazdu typu „Jeździk”, pchnięcie grawitacyjne do końca sali gimnastycznej i powrót do mety, odbywający się już przy udziale kierowcy, który krocząc wprawiał maszynę w ruch.
Po rywalizacji na torach wyścigowych wystąpił dla uczniów szkolny zespół muzyczny „Mechaniczno-Energetyczni” w składzie: Hanna Niemira, Wiesław Stępniak, Jacek Pikora i Bartosz Kuk.
Po występie muzycznym uczniowie zostali zaproszeni do kolejnego konkursu – rywalizacji na rowerze elektrycznym i bieżni elektrycznej, na której uczniowie mogli sprawdzić umiejętność utrzymania równowagi oraz zmierzyć moc poruszania się na pojeździe. Do bieżni rowerowej został podłączony generator prądu (projekt pana Sławomira Raczyńskego).
Kolejnym punktem programu był udział uczniów w konkursie wiedzy na temat – flagowego niegdyś produktu „Energetyka” – wiertarki WS 16. Uczestnicy zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły i ich zadaniem było odgadnięcie na czas części, z pomocą rysunków technicznych, składowych produktu. Koordynatorem i prowadzącym konkurs był Pan Waldemar Kamiński i Karol Kukraszewski.
Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy: Andrzej Korzeń, Waldemar Kamiński, Sławomir Raczyński
Opiekunowie: Kakrol Kukraszewski, Krzysztof Czaprowski, Michał Mudry, Wiesław Stępniak, Magdalena Staniszewska, Monika Pęgier, Maria Stawowa-Świerkowska, Regina Dawidczyk, Małgorzata Bogudał, Jerzy Piątczak.

Zajrzyj do szkolnej galerii: http://zsmeolsztyn.pl/galeria/dzien-mechanika-21-03-2019/

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー