Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Dzień otwarty – 23 kwietnia 2022

Dzień otwarty – 23 kwietnia 2022

Opublikowano: 23-04-2022

W sobotę 23 kwietnia 2022 roku odbył się w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie drugi w tym roku szkolnym dzień otwarty. Ideą dnia było zaproszenie do szkoły rodziców wraz z dziećmi – uczniami ostatnich klas szkół podstawowych. 23 kwietnia odwiedziło nas kilkadziesiąt osób z Olsztyna, jego okolic, a nawet województwa mazowieckiego.

Nasi goście odwiedzili zmodernizowane, nowoczesne, oddane do użytku przed rokiem warsztaty szkolne.  Mieli okazję zapoznać się z bardzo atrakcyjną w kontekście rynku pracy ofertą edukacyjną. Przypomnijmy, że – według barometru zawodów 2022, zarówno olsztyńskiego, powiatowego czy wojewódzkiego- każdy z naszych profilów kształcenia ma charakter deficytowy, a więc jest bardzo potrzebny gospodarce naszego regionu. Są to następujące zawody:

– technik elektryk

– technik mechanik

– technik chłodnictwa i klimatyzacji

– elektryk

– elektromechanik

– ślusarz

– operator obrabiarek skrawających

– mechanik-monter maszyn i urządzeń

Odwiedzający mogli osobiście, biorąc udział w lekcjach otwartych, poznać specyfikę pracy w zawodach w branży elektrycznej i mechanicznej. Pod nadzorem nauczycieli łączyli elementy instalacji elektrycznych, lutowali przewody, programowali maszyny CNC, programowali i uruchamiali program do obróbki laserowej, przyglądali się pracom tokarek i innych maszyn z działu mechanicznego. Dla ogromnej większości uczestników zajęcia w naszych warsztatach była pierwszą okazją w życiu, by spotkać się z tego rodzaju technologią na taką skalę.

Organizatorzy: Emilia Leśnikowska-Dawidko, Ewa Budzianowska, Regina Dawidczyk, Monika Zielińska, Anna Niska, Tomasz Koński, Andrzej Kończyk, Wiesław Stępniak, Marcin Banach, Andrzej Korzeń, Karol Kukraszewski, Konrad Sitek i Piotr Konarzewski.

Zajrzyj do szkolnej galerii: Dzień otwarty 23.04.2022 – (zsmeolsztyn.pl)

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー