Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Dzień Otwarty – 29 listopada 2017 r.

Dzień Otwarty – 29 listopada 2017 r.

Opublikowano: 29-11-2017

29 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Szkołę odwiedziło niemal dwustu gimnazjalistów oraz ich nauczycieli z następujących szkół olsztyńskich: Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 67, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 24, Gimnazjum nr 3 oraz takich miejscowości jak: Purda, Tuławki, Jonkowo, Biskupiec i Dobre Miasto.

Gości powitali pani dyrektor Ewa Kaliszuk oraz pan wicedyrektor Tomasz Koński. Zaprezentowali oni zebranym aktualną oraz planowaną ofertę edukacyjną „Energetyka” na rok szkolny 2018/2019. Mowa była zatem między innymi o przychylnie przyjętych przez starszy rocznik gimnazjalistów innowacjach edukacyjnych: „Bezpieczeństwo narodowe – przygotowanie do służby mundurowej” w klasie technik mechanik i „Piłka ręczna – wychowanie przez sport” w klasie technik elektryk. Pani dyrektor informowała również o planach otworzenia klasy w zawodzie technik energetyk. Ze szczególnym zainteresowaniem zebrani oglądali wizualizację projektu inwestycyjnego, którego realizacja rozpocznie się już za kilka miesięcy i obejmie poprawę infrastruktury budynku warsztatów szkolnych, łącznie z zakupem maszyn i urządzeń do kształcenia zawodowego, modernizację boiska szkolnego oraz termomodernizację budynku głównego szkoły.

Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych od wielu lat współpracuje z wiodącymi – nie tylko na rynku lokalnym – firmami z branży mechanicznej i elektrycznej. Dowodem wzajemnych, ciepłych relacji jest coroczna obecność znamienitych przedsiębiorstw podczas organizowanych przez olsztyński „Energetyk” Dni Otwartych. Nie inaczej było w tym roku. Swoje produkty i nowoczesną myśl technologiczną prezentowały firmy Michelin i Eltel. Odwiedzający uczestniczyli w pokazie dronów, okularów 3D do symulacji pracy na słupach energetycznych, a także dowiedzieli się, jak powstaje opona samochodowa.

Organizatorzy Dnia Otwartego przygotowali również lekcje pokazowe o różnorodnej tematyce. Można było poznać tajniki wytwarzania energii elektrycznej, przyjrzeć się możliwościom programowanej komputerowo maszyny CNC w obróbce metalu, zgłębić zasady działania drukarki 3D oraz zrozumieć, jak za pomocą telefonu komórkowego sterować instalacją domową.

Istotnym punktem programu Dnia Otwartego było zwiedzanie stanowisk z ofertą dotyczącą realizowanych i planowanych w szkole innowacji – piłki ręcznej i bezpieczeństwa narodowego. Gimnazjaliści mogli poznać ciekawostki związane z nauką w ZSM-E, porozmawiać z autorami innowacji oraz spotkać się z reprezentacją szkoły w piłce ręcznej – aktualnymi Wicemistrzami Województwa w tej dyscyplinie sportu.

Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali – oprócz nauczycieli – uczniowie ZSM-E: Mateusz Rogowski, Radosław Madrak, Jakub Bednarek, Kacper Brzeziński, Wojciech Błaszczyk, Mateusz Duda, Grzegorz Grabowski, Bartłomiej Stankiewicz, Sebastian Symonowicz, Szymon Teresiński, Aleksandra Krasnodębska, Wiktoria Mrzygłowska, Damian Waśkiewicz, Adrian Stachyra, Szymon Kluczyński, Karol Spychalski, Michał Grabowski, Radosław Chorążewicz, Przemysław Mazur, Radosław Bartoszek, Jakub Kolberg, Marek Bartoszek i Mateusz Walkowiak.

Dzień Otwarty „Energetyka” przygotowali: Tomasz Koński, Piotr Konarzewski, Katarzyna Chamerska, Wanda Piwońska, Sylwia Narbut, Kazimierz Szymański, Grzegorz Zasadowski, Adam Miareczko, Kazimierz Szymański, Andrzej Lange, Zygmunt Piotrowicz, Jacek Pikora, Marek Piwko i Sławomir Raczyński.

Zajrzyj do szkolnej galerii: http://www.zsmeolsztyn.pl/galeria/dzien-otwarty-29-listopada-2017-r-2/

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー