Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Dzień Otwarty Szkoły

Dzień Otwarty Szkoły

Opublikowano: 22-02-2017

16.02.2017 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Szkołę odwiedziło 195 gimnazjalistów oraz ich nauczycieli i rodziców z następujących miejscowości: Czerwonka, Tuławki, Jeziorany, Stawiguda, Dobre Miasto, Świątki, Purda, Jonkowo oraz następujących gimnazjów olsztyńskich: 3, 7, 13, 15, 17 i 24.

Gości powitali pani dyrektor Ewa Kaliszuk oraz pan wicedyrektor Tomasz Koński. Zaprezentowali oni zebranym fotocast szkoły oraz ofertę edukacyjną „Energetyka” na rok szkolny 2017/2018. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nowości: „Bezpieczeństwo narodowe – przygotowanie do służby mundurowej” w klasie technik mechanik, „Piłka ręczna – wychowanie przez sport” w klasie technik elektryk oraz nowy zawód w Szkole Branżowej I stopnia nr 3 – elektryk.

W trakcie powitania rozstrzygnięty został konkurs “Specjaliści od maszyn i energii – oczami gimnazjalisty”. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez firmę Erko z Jonkowa i Prezesa Fundacji Serduszko panią Iwonę Wawrzyn.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Szymon Januszewski, Mateusz Kwiatkowski i Kacper Zawiślak z Gimnazjum nr 15 w Olsztynie (opiekun: pani Emilia Prosowska);

II miejsce – Monika Frycz i Magdalena Zawadzka z Gimnazjum nr 24 w Olsztynie (opiekun: pani Ewa Cichocka);

III miejsce – Konrad Kłos z Gimnazjum w Jezioranach (opiekun: Grzegorz Święconek).

Prace laureatów można oglądać na szkolnym kanale You Tube.

Kolejnym punktem programu Dnia Otwartego było zwiedzanie stanowisk z ofertą dotyczącą realizowanych i planowanych w szkole innowacji – nauki programowania, piłki ręcznej i bezpieczeństwa narodowego. Gimnazjaliści mogli poznać ciekawostki związane z nauką w ZSM-E, porozmawiać z autorami innowacji oraz spotkać się z reprezentacją szkoły w piłce ręcznej – aktualnymi Mistrzami Województwa w tej dyscyplinie sportu.

Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych od wielu lat współpracuje z wiodącymi – nie tylko na rynku lokalnym – firmami z branży mechanicznej i elektrycznej. Współpraca ta owocuje podejmowaniem wielu wspólnych, ciekawych przedsięwzięć. Dowodem wzajemnych, ciepłych relacji jest coroczna obecność znamienitych przedsiębiorstw podczas organizowanych przez „Energetyk” Dni Otwartych. Nie inaczej było w tym roku. Ciekawostki w pracy mechanika i elektryka, nowoczesne rozwiązania w swoich branżach oraz perspektywy pracy po ukończeniu ZSM-E w Olsztynie zaprezentowali: Eltel, Erko, Michelin, Obram, Schwarte-Milfor i Unimasz.

Ostatnim punktem programu Dnia Otwartego były dwie lekcje pokazowe w pracowniach i warsztatach szkolnych: „Zobaczyć prąd” oraz „Programowanie komputerowe w obróbce metalu – maszyny CNC”.
Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali – oprócz nauczycieli – uczniowie ZSM-E: Szymon Rojek, Kacper Budzeński, Damian Waśkiewicz, Damian Kubiński, Adrian Stachyra, Michał Grabowski, Szymon Kluczyński, Damian Deresz, Bartłomiej Orzoł, Wojciech Skrzypczyk, Jakub Górski, Wojciech Błaszczyk, Kacper Brzeziński, Kacper Jorczyk, Wiktoria Mrzygłowska, Aleksandra Kransodębska, Tomasz Wasilewski, Grzegorz Grabowski, Krystian Woźniak, Bartłomiej Stankiewicz, Dominika Kowalewska, Daria Ryk, Mateusz Duda, Szymon Teresiński i Marek Kudelski.
Dzień Otwarty „Energetyka” przygotowali: Tomasz Koński, Katarzyna Chamerska, Elżbieta Bohdanowicz, Małgorzata Zielska, Wanda Piwońska, Izabella Ładna, Maria Świerkowska, Ewa Kaliszuk, Grzegorz Zasadowski, Ryszard Sobiech, Kazimierz Szymański, Andrzej Lange, Zygmunt Piotrowicz i Piotr Konarzewski.

Zobacz zdjęcia w galerii

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー