Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: 01-03-2017

Dnia 1 marca 2017 r. młodzież naszej szkoły (kl. 1Ea i kl. 1Eb) pod opieką p. wicedyr. M. Świerkowskiej, p. E. Świerkockiej i p. A. Wirchanowicz uczestniczyła jak co roku w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpoczęła się w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie miała miejsce konferencja „Od Polski Podziemnej do Żołnierzy Wyklętych”. Była ona okazją do otwarcia wystawy „Polska Walcząca” oraz wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych ludziom zasłużonym pochodzącym z terenu Warmii i Mazur.  Konferencja wzbogacona została o wykład dra Waldemara Brendy, naczelnika  delegatury IPN w Olsztynie zatytułowany „Żołnierze wyklęci – sylwetki bohaterów z Warmii i Mazur” i prezentację filmu dokumentalnego „Zo – Elżbieta Zawadzka”.
O godz. 12 –tej przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie odbył się Apel Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nie zabrakło tam też naszej młodzieży i  naszego Sztandaru. Mogliśmy jako szkoła złożyć hołd tym, którzy zasłużyli się dla Ojczyzny.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー