Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » eTwinning w Energetyku

eTwinning w Energetyku

Opublikowano: 06-01-2019

Program eTwinning to społeczność szkół w Europie pod patronatem Komisji Europejskiej, mająca za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program oferuje szereg form doskonalenia zawodowego dla zarejestrowanych nauczycieli. Nauczyciele Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie – Katarzyna Winiarska oraz Piotr Konarzewski – uczestniczyli w niektórych z nich, m.in: Tydzień z WordPressem, Tydzień z Przedsiębiorczością czy Tydzień z Plickers I kodami QR.
W dniach 26.11.2018 r. – 6.01.2019 r. Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie realizował projekt “Es weihnachtet”, którego koordynatorką była pani Katarzyna Winiarska. Klasą najbardziej zaangażowaną w wykonanie projektu była klasa 2 Ebs. Przedsięwzięcie było realizowane we współpracy z “Srednja Škola Andrije Ljudevita Adamića” w Rijeka w Chorwacji, którego koordynatorką była pani Maja Tomičić Marušić oraz Szkoła#6 w Kropivnizkij na Ukrainie, której koordynatorką była pani Olena Biriukova.
Najważniejszymi elementami projektu było:
1) stworzenie kalendarzy adwentowych,
2) projektowanie kartek świątecznych i pisanie życzeń w języku niemieckim,
3) pokazanie jarmarku świątecznego w swoim mieście,
4) opisanie zwyczajów świątecznych panujących w naszym mieście.
Projekt w całości odbywał się w język niemieckim, a efekty publikowaliśmy na Facebooku. Naszym kolejnym celem jest uzyskanie odznaki jakości oraz dalsza współpraca z partnerami, a nawet w przyszłości wymiana młodzieżowa.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー