Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 2021

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 2021

Opublikowano: 15-10-2021

15 października 2021 r. już po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
W tym roku do współpracy zaprosiliśmy ratowników z Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn osobach: Aleksandry Michny, Aleksandry Jaszczuk i Piotra Stawickiego. Zapoznali oni naszą młodzież z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowym wykonywaniu RKO w przypadku osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia.
Uczniom Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w tegorocznej akcji przyświecało hasło „Talent może być niczym, pierwsza pomoc może być wszystkim”. W rolę edukatorów – oprócz zaproszonych gości – wcielili się również nasi uczniowie. Michał Stawski z klasy 4Eab jako ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy z Centrum Ratownictwa w profesjonalny sposób przedstawił podstawowe zasady pierwszej pomocy – zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Wspierali go w tym uczniowie klasy 2EaC – Krzysztof Czerwiński i Bartosz Anders. Wśród edukatorów znaleźli się również uczniowie klasy 1Ea – Aleksander Kozak, Jakub Dobkowski i Oskar Ozga. Cieszymy się, że tak szlachetna idea jaką jest ratowanie ludzkiego życia i coroczna akcja jej propagowania stały się tradycją naszej szkoły. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Monika Zielińska, Ada Magiera, Maria Stawowa-Świerkowska i Piotr Konarzewski.

smart

smart

smart

smart

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー