Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Opublikowano: 13-10-2022

13 października 2022 r. już po raz szósty obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Niezwykle ważne jest samodzielne udzielanie pomocy poszkodowanemu zanim dotrze karetka. Tysiące osób rocznie mogłoby ciągle żyć, gdybyśmy mieli odpowiednią świadomość i wiedzę. Niestety wielu z nas boi się udzielania pierwszej pomocy, a szkoda. Na brak wiedzy najlepsze jest jej uzupełnienie. Dlatego od wielu lat propagujemy wśród naszych uczniów właściwą, aktualną wiedzę medyczną w tym zakresie.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Michała Stawskiego, ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy, absolwenta naszej szkoły, który przy wsparciu naszych uczniów – Krzysztofa Czerwińskiego, Filipa Bulskiego, Bartka Mroza i Łukasza Borysiewicza – przeprowadził szkolenie, w którym poruszone zostały przede wszystkim zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dodatkowo omówione zostały przypadki zadławień, pierwsza pomoc przy urazie oka czy uszu oraz postępowanie przy ranach lekkich.

Nie ma nic ważniejszego i piękniejszego, niż ratowanie ludzkiego zdrowia i życia, dlatego tegoroczna akcja nie była z pewnością ostatnią. Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy: Monika Zielińska, Ada Magiera, Maria Stawowa-Świerkowska i Piotr Konarzewski
Fotografie: Arkadiusz Sikorski, Ada Agiera

RES1

RES2

smart

RES3 RES4 RES5 RES6 RES7

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー