Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Opublikowano: 16-10-2017

16 października 2017 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji zaprosiliśmy do współpracy naszych Przyjaciół – Fundację Serduszko z panią prezes Iwoną Woźniak i zespół ekspertów w zakresie leczenia z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – panią kardiolog Dominikę Wocial z ratownikami medycznymi – Tomaszem Strzałkiem i Markiem Mrozkiem. Przeprowadzili oni dla zebranych uczniów teoretyczną i praktyczną lekcję udzielania pierwszej pomocy. Zebrani dowiedzieli się, jakie są przyczyny zatrzymania pracy serca i jakie działania należy podjąć, w celu przywrócenia jego czynności.
Drugim punktem programu był udział wybranej grupy nauczycieli i uczniów w próbie bicia rekordu – wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i tysiącami Polaków w różnych rejonach kraju – w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
Koordynatorami przedsięwzięcia w ZSM-E w Olsztynie byli: Katarzyna Chamerska i Piotr Konarzewski.

Zajrzyj do szkolnej galerii: http://www.zsmeolsztyn.pl/galeria/europejski-dzien-przywracania-czynnosci-serca-16-10-2017/

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー