Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » I Otwarta Wojewódzka Spartakiada Klas Mundurowych

I Otwarta Wojewódzka Spartakiada Klas Mundurowych

Opublikowano: 05-04-2019

5 kwietnia 2019 roku na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego odbyła się I Otwarta Wojewódzka Spartakiada Klas Mundurowych. Zespół Szkół Mechaniczno – Energetycznych w Olsztynie reprezentowała drużyna w składzie : Aleksandra Rdzanek, Kacper Ruciński, Konrad Witkiewicz, David Robinson i Robert Barszczewski.

Impreza została zorganizowana m.in. w celu uczczenia setnej rocznicy powstania Policji Państwowej, a jej inicjatorami byli: Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, Dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Mirosław Bryś oraz Jacek Synakiewicz – Prezes Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo – Kolekcjonerskiego „Gward”. Do rywalizacji w dyscyplinach paramilitarnych przystąpiło 16 zespołów z województwa warmińsko –mazurskiego i województw ościennych. Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: strzelanie z karabinka sportowego kbks na odległość 50 metrów, strzelanie z pistoletu sportowego kbks na odległość 25 metrów, rzut granatem, rzut w dal piłką lekarską, skłony tułowia i pierwsza pomoc medyczna. Rywalizacja była bardzo zacięta, a zwycięzcy otrzymali z rąk Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego cenne nagrody. Ponadto organizatorzy imprezy zapewnili młodzieży wiele dodatkowych atrakcji, a były to między innymi: pokaz sprzętu policyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie (videorejestrator, quady, pojazdy specjalistyczne, motocykle, namiot techników daktyloskopii), pokaz tresury psa służbowego, stoisko promocyjne 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie, pokaz kolekcji broni KSSK “Gward” w Kwidzynie, strzelanie ze strzelb do rzutek dla wszystkich uczestników zorganizowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie, pokaz sprzętu Muzeum Techniki Wojskowej „Ziołowa Dolina”, symulator dachowania pojazdu oraz smaczną wojskową grochówkę.
Mimo braku sukcesu aktywnie spędzony dzień na długo zapadnie naszym reprezentantom w pamięci, którzy już rozpoczynają przygotowania do drugiej edycji Spartakiady w przyszłym roku.

Opiekunowie: kpt rez. Sławomir Raczyński i kpt Zygmunt Piotrowicz.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー