Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » II WEWNĄTRSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I OSIĄGNIĘCIACH NAUKOWYCH MIKOŁAJA KOPERNIKA

II WEWNĄTRSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I OSIĄGNIĘCIACH NAUKOWYCH MIKOŁAJA KOPERNIKA

Opublikowano: 24-05-2021

W dniu 24 maja 2021r. już po raz drugi w naszej szkole, w rocznicę śmierci wielkiego polskiego astronoma, odbył się konkurs dotyczący życia i działalności naukowej Mikołaja Kopernika.

Uczniowie klas II mieli nie lada zadanie, bo z życiem Kopernika wiąże się wiele faktów i ciekawostek.

Pierwsze miejsce zajął Tomasz Pieńkowski z klasy 2EbP.

Wyróżnienia zdobyli Adrian Araś i Szymon Stuka z klasy 2elP.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, bo nie było łatwo. Znajomość dat, imion rodzeństwa, nazw uczelni na których studiował i miejsc związanych z życiem astronoma to jeszcze mało, by zwyciężyć!

Odwiedźcie olsztyński zamek, wzgórze we Fromborku, poczytajcie trochę o tym wielkim Polaku. Gdy dowiecie się już, co to jest trikwetrum, pavimentum, gdzie znajduje się port lotniczy im. Mikołaja Kopernika, czy jak nazywa się kwiat, który znajduje się na jego portretach, to serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

Organizatorzy: Iwona Proniewska-Bombała, Monika Pęgier

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー