Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Interaktywna wystawa “Wszystko jest liczbą”

Interaktywna wystawa “Wszystko jest liczbą”

Opublikowano: 11-10-2018

11 października 2018 r. klasa 2Ea udała się do Planetarium na interaktywną wystawę „Wszystko … jest liczbą”, która w angażujący zmysły sposób dowodzi obecności matematyki w codziennym życiu oraz wyjaśnia wiele z zasad panujących w otaczającym nas świecie. Pokazuje, że liczby i figury geometryczne można zaobserwować w sztuce, muzyce, geografii czy przyrodzie. Na wystawie zaprezentowano 35 modeli umożliwiających wykonanie ponad 60 doświadczeń. Układając wielościany, można wcielić się w rolę malarza studiującego zasady perspektywy, a przy użyciu monochordu poznać reguły tworzenia akordów muzycznych. Przypomnieliśmy sobie dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieliśmy się, co to jest trójkąt Pascala, czym są fraktale, a czym grafy, i to nie ucząc się regułek, ale przeprowadzając eksperymenty. Już wiemy, że przyswajać wiedzę można także poprzez wykorzystanie specjalnych przyrządów i urządzeń, a także gier, układanek, puzzli czy kwadratów magicznych.
Organizatorki: Iwona Proniewska – Bombała, Dorota Szender.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー