Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Katyń…ocalić od zapomnienia

Katyń…ocalić od zapomnienia

Opublikowano: 13-04-2018

W 1940 roku w Katyniu NKWD z zimną krwią zamordowało ponad 22 tys. polskich obywateli, byli to przede wszystkim oficerowie Wojska Polskiego. Po 78 latach pamięć o bohaterach uczcili również uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno – Energetycznych im. T. Kościuszki w Olsztynie podczas szczególnego spotkania, któremu przyświecało jedno hasło „Katyń… ocalić od zapomnienia”, Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Celem programu jest sadzenie Dębów Pamięci Ofiarom Zbrodni Katyńskiej.
Tegoroczne obchody, które odbyły się 13 kwietnia 2018r. zorganizowali: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Olsztynie.
Szkoła otrzymała certyfikat zaświadczający o przyjęciu przez społeczność szkolną obowiązku upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie Dębu Pamięci. Dąb dedykowany jest jednemu Bohaterowi. Bohaterem społeczności ZSM-E jest kapitan Wojska Polskiego Stefan Orłowski. Dąb został przekazany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie.
Młodzież szkoły zawsze będzie pielęgnowała te tragiczne karty polskiej historii, będą pielęgnowane z pokolenia na pokolenie za sprawą uczestnictwa w tak wspaniałych inicjatywach edukacyjnych.
Inicjatorami przystąpienia do programu „Katyń… ocalić od zapomnienia” są p. Beata Bartoś, p. Magdalena Kozłowska, p. Waldemar Kamiński.
Społeczność ZSM-E podczas wojewódzkich uroczystości reprezentowali: uczniowie klasy 1Ebs w poczcie sztandarowym oraz uczniowie klasy 1Mm z grupy mundurowej. Pani dyrektor Ewa Kaliszuk z dumą i wzruszeniem odebrała certyfikat, ziemię katyńską i dąb, który będzie posadzony na terenie ZSM-E w dniu 25 kwietnia 2018 r. Szkolne uroczystości, na które serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół szkoły, rozpoczną się o godzinie 11.00.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー