Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Konferencja “1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra”

Konferencja “1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra”

Opublikowano: 27-09-2018

Rozwój edukacji zdrowotnej w środowisku szkolnym to założenie podpisanej współpracy pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Efektem współpracy jest ogłoszony na dzień 1 października Ogólnopolski Dzień Tornistra. Ma pomóc zapobiegać wadom postawy oraz przyczynić się do szczególnego zadbania przez rodziców i szkoły o właściwy rozwój dzieci i młodzieży.

Tego dnia Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie i Wojewódzki Specjalistyczny Szpital dziecięcy w Olsztynie organizują konferencję, na którą zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, pielęgniarski i higienistki szkolne oraz rodziców i opiekunów dzieci.

Konferencja odbędzie się 1.10.2018 R. o godz. 14:00 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, w sali nr 52

PROGRAM KONFERENCJI

I. OTWARCIE KONFERENCJI 14:00-14:25

1. Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki,

2. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Krzysztof Marek Nowacki,

3. Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Janusz Dzisko,

4. Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, dr Krystyna Piskorz-Ogórek.

II. WYKŁADY

1. 14:25-14:40 „Obciążenie uczniów plecakami – wyniki badań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie warmińsko-mazurskim” – mgr Jacek Szydłowski, kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

2. 14:40-15:00 „Ciężki plecak, druga strona medalu” – mgr fizj. Jacek Żukowski, kierownik Działu Rehabilitacji Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala dziecięcego w Olsztynie.

3. 15:00-15:20 „Epidemiologia i skutki wad postawy” – prof. Ireneusz Kowalski, kierownik Kliniki Rehabilitacji Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

4. 15:20-15:40 „Jak żywieniem wzmocnić kręgosłup” – dr Anna Hinburg, dietetyczka

Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

III. PANEL DYSKUSYJNY 15:40-16:00

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー