Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Konferencja ”Ekologia, solidarność społeczna, zrównoważony rozwój”

Konferencja ”Ekologia, solidarność społeczna, zrównoważony rozwój”

Opublikowano: 24-09-2018

24 września 2018 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się konferencja pt.” Ekologia, solidarność społeczna, zrównoważony rozwój”, której uczestnikami byli uczniowie ZSM-E z klas 2Ebs, 1Eb, 3M, 2Mm wraz z nauczycielami p. Reginą Dawidczyk, p. Magdaleną Kozłowską, p. Marią Stawową – Świerkowską, p. Moniką Milewską i p. Beatą Bartoś.
Słowo wstępne wygłosił prof. dr hab. Ryszard Górecki Rektor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, abp dr Józef Górzyński Metropolita Warmiński oraz Jarosław Gowin Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wykład inauguracyjny pt. „ Zrównoważony rozwój jako postulat porozumienia pokoleń” poprowadził prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz Prorektor ds. Collegium Medicum UWM w Olsztynie.
Następna część konferencji to obszar tematyczny pt.” Koncepcja integralnej ekologii”, do którego wprowadzenie wygłosił mec. Piotr Woźny pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Programu Czyste Powietrze „ Założenia polityki ekologicznej Państwa”.
W panelach dyskusyjnych uczestnikami byli: Mariusz Orzechowski Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, dr Jarosław Suchoples Ambasador RP w Helsinkach, ks. dr Janusz Urbańczyk Stały Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu, Ewa Błaszczyk współzałożyciel i Prezes Fundacji „Akogo?”, ks. dr Piotr Hartkiewicz Dyrektor Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego Caritas w Rybakach, prof. dr hab. Michał Wojciechowski Wydział Teologii UWM w Olsztynie, Michał Wypij doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Moderatorami w panelach dyskusyjnych byli: ks. prof. dr hab. Marian Machinek z Wydziału Teologii UWM w Olsztynie oraz ks. dr Andrzej Kilanowski z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej.
Konferencji towarzyszyły wyjątkowe wydarzenia między innymi: wystawa fotograficzna „ Cztery pory roku” w fotografii Janusza Polona oraz wspaniała inicjatywa przeprowadzona przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych „100 Dębów Dla Polski w 100 – lecie odzyskania niepodległości”. Pierwsze drzewko zostało zasadzone na terenie UWM w Olsztynie w czasie konferencji. Pozostałe zostały przekazane przybyłym delegacjom – uczniowie ZSM-E również otrzymali drzewko, które zostanie posadzone na terenie naszej szkoły.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー