Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Konkurs czytelniczy “Jeden z dziesięciu”

Konkurs czytelniczy “Jeden z dziesięciu”

Opublikowano: 12-04-2017

12 kwietnia 2017 r. w czytelni szkolnej odbył się ostatni etap szkolnego konkursu czytelniczego dla uczniów klas maturalnych „Jeden z dziesięciu – konkurs znajomości lektur szkolnych”.
Konkurs miał kilka odsłon. W grudniu 2016 r. przeprowadzono plebiscyt popularności lektur szkolnych wśród tegorocznych maturzystów. Absolutnym zwycięzcą okazała się powieść Henryka Sienkiewicza “Krzyżacy”. Pełna dziesiątka przedstawiała się następująco:
1. “Krzyżacy” Henryk Sienkiewicz
2. “Pan Tadeusz” Adam Mickiewicz
3. “Potop” Henryk Sienkiewicz
4. “Kamienie na szaniec” Aleksander Kamiński
5. “Lalka” Bolesław Prus
6. “Dziady” Adam Mickiewicz
7. “Zbrodnia i kara” Fiodor Dostojewski
8. “Ferdydurke” Witold Gombrowicz
9. “Ludzie bezdomni” Stefan Żeromski
10. “Zemsta” Aleksander Fredro
W drugim etapie – przeprowadzonym w marcu – wszyscy uczniowie klas czwartych rozwiązywali test znajomości treści powyższych książek. Uczniowie prezentujący najlepszą wiedzę zostali zaproszeni do etapu trzeciego.
W ścisłym finale wystąpili: Jarema Bączek-Rydzewski, Tomasz Krasicki, Dawid Gawroński, Michał Dziczek, Artur Stańko i Bartłomiej Orzoł. Etap trzeci przybrał formułę znaną z teleturnieju „Jeden z dziesięciu” – startujący musieli odpowiadać na pytania prowadzącego, ale również mieli prawo wskazywać odpowiadającego spośród uczestników. Dodatkową atrakcją były pytania, którym towarzyszyły fragmentów filmów – ekranizacji lektur szkolnych oraz ścieżki dźwiękowe.
Najlepsze miejsca w konkursie zajęli:
I miejsce Artur Stańko (4Eb)
II miejsce Bartłomiej Orzoł (4Eb)
III miejsce Michał Dziczek (4M)

Konkurs zorganizowali i przeprowadzili: Elżbieta Bohdanowicz, Regina Dawidczyk i Piotr Konarzewski.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー