Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Łączy nas dzisiaj pamięć i wdzięczność

Łączy nas dzisiaj pamięć i wdzięczność

Opublikowano: 27-09-2016

Dnia 27 września 2016r. zebrały się cztery pokolenia Polaków, aby pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Olsztynie uczcić 77 rocznicę powołania Służby Zwycięstwu Polski.

Cieszymy się, że młodzież ZSM-E wraz z nauczycielami i Rektorem UNO mogła aktywnie uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.
Wśród uczestników uroczystości byli przedstawiciele francuskiej organizacji Kombatantów.
W uroczystości udział wzięli: Józef Kasprzyk – pełniący obowiązki Szefa Urzędu ds. Kombatantów, Iwona Arent – Poseł na Sejm, Sławomir Sadowski wicewojewoda warmińsko – mazurski, Jarosław Słoma I Zastępca Prezydenta Olsztyna, Arcybiskup senior Edmund Piszcz, Zarząd Związku Kombatantów RP w Olsztynie, Waldemar Brenda – Naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie, Zbigniew Majchrzak – rektor UNO.
Zgromadzeni na uroczystości przy Pomniku przedstawiciele wszystkich środowisk i mieszkańcy Olsztyna oddali hołd tym, którzy poświęcili życie w walce o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej.
Podczas uroczystości w asyście pocztów sztandarowych i kampanii Wojska Polskiego odczytano Apel Pamięci, a pamięć bohaterów uczczono salwą honorową.
Uroczystość zakończyło składanie wieńców. Wieniec od ZSM –E w Olsztynie składali wicedyrektor Maria Świerkowska i uczniowie kl. I Ea z opiekunem Grzegorzem Zasadowskim.

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsme.olsztyn.eu

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Skip to content