Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Lekcja przedsiębiorczości w NBP Okręgowy Oddział w Olsztynie

Lekcja przedsiębiorczości w NBP Okręgowy Oddział w Olsztynie

Opublikowano: 12-04-2018

12 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie wraz z nauczycielem przedsiębiorczości p. Elżbietą Świerkocką uczestniczyli w programie edukacyjnym w NBP Oddział w Olsztynie. Program stanowi efekt współpracy Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela ze szkołą.

Koordynator programu-Główny Specjalista d/s edukacji-p. Anna Karpiak-Olszewska przybliżyła uczniom etapy produkcji banknotów w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych Warszawie. Mogliśmy zobaczyć wycofane już z obiegu banknoty o nominałach 1000000 zł i 2000000 zł.

Młodzież mogła obejrzeć i porównać wielkość i szatę graficzną banknotu o nominale 500 zł z innymi banknotami i zobaczyć ich zabezpieczenia. Ciekawym punktem programu była możliwość skorzystania z urządzenia do liczenia banknotów i odczytania zabezpieczenia na polskich banknotach obiegowych. Atrakcją wizyty była zagadka dla uczniów polegająca na odnalezieniu fałszywego banknotu, wśród trzech niebędących już w obiegu o nominale 2000000 zł.” Bystrym okiem” wykazał się Dominik Wiśniewski nagrodzony kostką zmielonych i sprasowanych banknotów o wartości ponad 100000zł i wadze ok. 1kg.

Ta ciekawa lekcja przedsiębiorczości była uzupełnieniem wiedzy z zakresu bankowości.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー