Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Lekcje z życiem – co warto wiedzieć o dawstwie szpiku

Lekcje z życiem – co warto wiedzieć o dawstwie szpiku

Opublikowano: 23-03-2021

W latach ubiegłych nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją DKMS w ramach ogólnopolskiego projektu pod nazwą #KOMÓRKOMANIA.

To w ramach tego projektu szerzyliśmy ideę dawstwa szpiku kostnego i komórek macierzystych wśród uczniów, pracowników i nauczycieli naszej szkoły. Organizowaliśmy akcje rejestracji potencjalnych Dawców skierowaną do społeczności szkolnej jak i lokalnej.

W tym momencie ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną nasze działania są bardzo ograniczone. Nie tracimy jednak tego roku – skupiamy się na edukacji w zakresie świadomego i dobrowolnego dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych.

W dniach 15-19 marca br. uczniowie otrzymywali informacje dotyczące samego projektu i misji Fundacji. Poznali historie prawdziwych Dawców i osób, którym darowane zostało drugie życie. Zdobyli wiedzę na temat procedury rejestracji w bazie potencjalnych Dawców oraz samych metod pobrania materiału do przeszczepu.

W ostatnim dniu akcji pełnoletni uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim webinarium pt. „Lekcja z życiem – co warto wiedzieć o dawstwie szpiku” podczas którego mieli możliwość zamówienia zestawu umożliwiającego rejestrację w bazie Fundacji DKMS oraz sprawdzenia własnej wiedzy poprzez wzięcie udział w quizie przygotowanym przez pracowników tej Fundacji.

Mamy nadzieję, że chociaż część z Was zapamięta te lekcje i będzie chciała czynnie włączyć się w walkę z nierównym wrogiem, którym są nowotwory krwi.

Pamiętajcie: Pomaganie mamy w genach!

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー