Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » List protestujących nauczycieli ZSM-E w Olsztynie

List protestujących nauczycieli ZSM-E w Olsztynie

Opublikowano: 04-04-2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

My, protestujący nauczyciele Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie pragniemy uczestniczyć w dyskusji nad kształtem polskiej szkoły. Zapewniamy, że nasz udział w strajku nie jest zabawą w protest polityczny. W ostatnich dniach wszyscy zdajemy wielki egzamin z demokracji. Jesteśmy uczciwi, odważni, ceniący etos wykonywanego zawodu. Strajk nie jest tylko roszczeniem finansowym. Podjęliśmy walkę z niegodnym systemem wynagradzania oraz działaniami obniżającymi społeczną rangę zawodu nauczyciela. Będziemy kontynuować protest także dlatego, że oburza nas manipulacja informacjami, przerzucanie na nas odpowiedzialności, ośmieszanie i poniżanie. Przeciwstawiamy się opinii, jakoby uczyniliśmy uczniów zakładnikami własnych roszczeń finansowych.
TO RZĄD MA WŁADZĘ I PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KRYZYS W OŚWIACIE!
Dziękujemy wszystkim tym, którzy rozumieją sens naszego sprzeciwu, wspierają życzliwym słowem, mobilizują do dalszych działań. Jest to dla nas bardzo ważne. Pragniemy stabilizacji, nie chcemy szkoły z chaosem, bezwolnej i posłusznej.
SPRZECIW TEŻ JEST WARTOŚCIĄ.
Drodzy Uczniowie, w obliczu zaistniałej sytuacji zapewniamy, że Wasze dobro zawsze było, jest i będzie naczelną misją naszego zawodu. I pamiętajmy „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.
Bądźcie z nami.

Protestujący nauczyciele ZSM-E w Olsztynie

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー