Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Międzynarodowy Dzień Elektryka

Międzynarodowy Dzień Elektryka

Opublikowano: 13-06-2022

Międzynarodowy Dzień Elektryka obchodzony jest 10 czerwca począwszy od 1986 roku. Ustanowiony został z inicjatywy polskich i francuskich elektryków na pamiątkę 150. rocznicy śmierci znakomitego uczonego André Marie Ampère’a. Dzień ten jest świętem wszystkich inżynierów, techników i innych profesjonalistów zajmujących się szeroko pojętą dziedziną elektryki, a także przyjaciół i sojuszników Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W tym roku przypadają okrągłe rocznice ważnych wydarzeń nie tylko dla społeczności elektryków, ale także dla kraju i całego świata. 140 lat temu w dniach 15 września – 15 listopada 1881r. odbyła się I Międzynarodowa Wystawa Elektryczna w Paryżu poświęcona wyłącznie nowej dziedzinie – elektryce.
W trakcie wystawy zwołano po raz pierwszy Międzynarodowy Kongres Elektrotechniczny, który obradował w dniach 15.09-5.10.1881r. Drugie ważne wydarzenie miało miejsce 130 lat temu – 25 sierpnia 1891 roku oficjalnie przesłano energię elektryczną  na odległość 175 km z Lauffen do Frankfurtu nad Menem stosując trójfazowy system prądu przemiennego. Wydarzenia te stworzyły podwaliny pod powszechną elektryfikację i nowoczesną technikę napędową – budowę nowej cywilizacji technicznej.

SEP

 

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー