Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Opublikowano: 21-02-2019

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie zorganizowano cykl wydarzeń upamiętniających ten dzień.
Zaaranżowano spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 37 w Olsztynie, podczas którego uczniowie klasy 1 elm Kacper Oleszczak i Filip Przygoda, pani dyrektor Katarzyna Chamerska oraz nauczyciele: Anna Niska i Piotr Konarzewski przeczytali dzieciom „Baśń ze Stękin”. Mali uczestnicy wykonali ilustrację do poznanej baśni warmińskiej.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przeprowadzono dwuetapowy „Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim”. Zwycięstwo dla klasy 4Ea wywalczyli Wojciech Błaszczyk i Szymon Teresiński. Gratulacje należą się również zdobywcom II miejsca – Jakubowi Zuśce i Patrykowi Koziełowi z klasy 2Mm oraz laureatom III miejsca Aleksandrowi Połonkiewiczowi i Radosławowi Kopciowi z klasy 1Eb.
W obchody włączył się również Samorząd Uczniowski. Przygotował on dla nauczycieli test na temat slangu młodzieżowego. Najlepiej napisała go nauczycielka przedmiotów elektrycznych pani Ewa Budzianowska. Gratulujemy.
Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele języka polskiego: Anna Niska, Agnieszka Wirchanowicz i Piotr Konarzewski.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー