Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Opublikowano: 21-03-2019

21 marca 2019 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 23 uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe: Student oraz Junior.
Organizatorem konkursu jest W-MODN w Olsztynie w porozumieniu
z Towarzystwem Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Konkurs uzyskał akceptację i poparcie Ministra Edukacji Narodowej oraz Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. W czerwcu 1995 r. został wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od kilkunastu lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. „Kangur matematyczny ” został zainaugurowany
w Australii, w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana i w niezawodny sposób integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie 93 krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość podróżowania po całym globie.
Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczyniają się do zmiany niechętnego do niej stosunku.

Gratulujemy odwagi wszystkim chętnym i zapraszam do udziału za rok.
Organizator: Iwona Proniewska – Bombała

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー