Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Międzynarodowy projekt „Das Bild der Anderen”

Międzynarodowy projekt „Das Bild der Anderen”

Opublikowano: 05-12-2019

Od września 2019 r. uczniowie klasy 1CP Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie realizują międzynarodowy projekt Goethe-Institut „Das Bild der Anderen – obraz innych”. Polega on na wymianie e-maili w języku niemieckim z rówieśnikami z innych krajów, będących na tym samym poziomie kompetencji językowych oraz uczących się języka niemieckiego jako języka obcego. Nasi uczniowie rozpoczęli korespondencję z uczniami ze szkoły franuskiej z Cosne.

W czasie projektu nie tylko poszerzamy znajomość języka niemieckiego, ale dowiadujemy się również, jak żyją nasi rówieśnicy w innych krajach na całym świecie. My natomiast zapoznajemy naszych kolegów z polską kulturą i obyczajami. Celem projektu jest wprowadzenie do tradycyjnej lekcji języka niemieckiego, opartej w głównej mierze na ustnej komunikacji, możliwości nadania jej autentycznego pisemnego wymiaru. Istotne jest również zmotywowanie uczniów, już po pierwszych godzinach niemieckiego, do użycia tego języka w codziennej komunikacji oraz wykorzystania nabytych kompetencji. Uczniowie przekonują się, że język niemiecki, jest językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie.

Na zdjęciach znajdują się listy od koleżanek i kolegów z Cosne (Francja), które otrzymaliśmy w tym tygodniu drogą pocztową.

Koordynator projektu w ZSM-E: Katarzyna Winiarska

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー