Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Mikołajki z Teatrem

Mikołajki z Teatrem

Opublikowano: 06-12-2017

6 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie miały miejsce Mikołajki z Teatrem. Publiczność – którą stanowili uczniowie i nauczyciele olsztyńskiego “Energetyka” – miała okazję podziwiać Grupę Teatralną “Faux pas” w spektaklu “Wigilija”. Była to opowieść nawiązująca do historycznego spotkania – a jednocześnie pojedynku improwizacji – naszych narodowych wieszczów – Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego – w Boże Narodzenie 1840 r. w emigracyjnym Paryżu. Autorzy scenariusza – grupa „Faux pas” – zafundowali przy okazji zgromadzonej publiczności wędrówkę po znanych z kanonu lektur szkolnych wybitnych dziełach literatury romantycznej – m.in. „Dziadach”, „Panu Tadeuszu” czy „Balladynie”. Dzięki wykorzystaniu znanych tekstów, ale również odwołaniom do bieżącej rzeczywistości, spektakl podobał się wszystkim – mniej i bardziej wyrobionym kulturalnie widzom.
Grupa Teatralna „Faux pas” powstała w 2013 r. przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Olsztynie z inicjatywy uczniów. Opiekunkami zespołu są panie: Wiesława Zielińska i Bożena Łuszczewska – Szafranek. Działalność grupy została już zauważona – w 2015 r. na Festiwalu Artystów Nieobliczalnych w Warszawie artyści zdobyli grand prix za spektakl „Siostrzaństwo”, natomiast w listopadzie 2017 r. na Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Mrągowie otrzymali wyróżnienie za przedstawienie „Wigilija”, które widzowie olsztyńskiego „Energetyka” mieli okazję oklaskiwać.

Wydarzenie zorganizowali: Magdalena Kozłowska i Piotr Konarzewski, we współpracy z Reginą Dawidczyk.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー