Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości w Energetyku łączy pokolenia

Narodowe Święto Niepodległości w Energetyku łączy pokolenia

Opublikowano: 07-11-2019

7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość. Świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji odwiedzili nas wyjątkowi goście: Generał Dywizji p. Józef Zysk wiceprezes Związku Piłsudczyków RP (wieloletni przyjaciel naszej szkoły), Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty p. Krzysztof Marek Nowacki, p. dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 12 Edyta Markowicz oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Andrzej Kotliński. Nie było wśród nas pana Grzegorza Waśniewskiego Prezesa Związku Piłsudczyków „Orzeł Strzelecki w Kanadzie”, który z powodu choroby żony nie mógł przylecieć do Polski, ale łączył się z nami duchowo. Uroczystość uświetnił wykład p. Generała Józefa Zyska, wystąpienie p. Kuratora Krzysztofa Nowackiego oraz występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12. Podczas apelu śpiewał chór złożony z uczniów naszej szkoły.  Utwór muzyczny wykonał również p. Andrzej Korzeń, dedykując swój występ wszystkim gościom przybyłym na uroczystość. Podczas apelu Generał Dywizji p. Józef Zysk wręczył dyplomy uczniom, którzy wyróżnieni zostali w szkolnym konkursie „Józef Piłsudski – wódz i polityk”. Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie Panią Katarzynę Chamerską uhonorował pamiątkowym medalem, specjalne odznaczenia wręczył również Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 12 Edycie Markowicz i Kuratorowi Oświaty Panu Krzysztofowi Markowi Nowackiemu.

Sympatycznym akcentem stało się również wręczenie przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 specjalnych podziękowań p. Marii Świerkowskiej, która współpracuje z tą placówką.

Wydarzenie to było kolejną odsłoną realizowanego w ZSM-E projektu „Pamięć”. Miało bardzo podniosły charakter i stało się kolejnym dowodem na to, że w naszej szkole krzewimy idee patriotyczne, dbamy o pamięć o tych, którzy oddali życie Polsce i chcemy z nich czerpać wzór.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: p. Maria Świerkowska, p. Elżbieta Świerkocka, p. Agnieszka Wirchanowicz, p. Katarzyna Ostowska, p. Andrzej Korzeń, p. Sławomir Raczyński, p. Marcin Turowski, p. Kazimierz Szymański (zdjęcia).

Zajrzyj do szkolnej galerii: https://zsmeolsztyn.pl/galeria/dzien-niepodleglosci-7-11-2019/

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー