Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Nasi „ Energetyczni” radni – I sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Nasi „ Energetyczni” radni – I sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Opublikowano: 06-04-2022

6 kwietnia 2022 r. o godzinie 12.00 rozpoczęła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta, w której brali udział uczniowie wybrani w szkolnych demokratycznych wyborach. W Młodzieżowej Radzie Miasta reprezentują nas Sebastian Jabłonka uczeń klasy 3MaP oraz Wojciech Brandt z klasy 1EbC.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przywitał młodych radnych następującymi słowami:

– Jest mi niezwykle miło, że mogę przywitać w murach ratusza przedstawicieli olsztyńskiej młodzieży, najlepszych z najlepszych, bo cieszących się zaufaniem swoich rówieśników. Powołanie Rady to kolejny etap uspołeczniania procesu kierowania miastem. Rada jest miastu potrzebna, bo jest głosem Waszego pokolenia. Pokolenia, które już za kilka, czy kilkanaście lat, będzie kierować rozwojem Olsztyna.

W Radzie V kadencji zasiada 25 młodzieżowych rajców z 15 szkół. Podczas pierwszego posiedzenia radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybrali m.in. Prezydium Rady.

Wśród najważniejszych zadań Młodzieżowej Rady Miasta jest upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zwiększanie aktywności młodych ludzi, kształtowanie poczucia odpowiedzialności w zakresie spraw dotyczących samorządu lokalnego czy zapewnienie uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio wpływających na sposób i jakość ich życia. Te cele są realizowane poprzez m.in. inicjowanie działań dotyczących młodzieży w mieście, organizowanie imprez kulturalnych, sportowych i wspieranie innych rodzajów aktywności młodzieży czy koordynowanie i inspirowanie inicjatyw młodych ludzi.

To będzie ważny głos młodego, olsztyńskiego pokolenia. Jesteśmy dumni, że w Radzie mamy naszych reprezentantów.

Sebastianie i Wojciechu – gratulujemy w imieniu dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz całej społeczności Zespołu Szkół Mechaniczno – Energetycznych. Życzymy samych sukcesów. Powodzenia.

Monika Pęgier, Beata Bartoś

mrm1 mrm2

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー