Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Ogólnopolska lekcja pierwszej pomocy

Ogólnopolska lekcja pierwszej pomocy

Opublikowano: 16-10-2018

16 października 2018 roku Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie – już po raz trzeci – świętował Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy olsztyńską Grupę Pomocy Humanitarnej, Ochotniczą Straż Pożarną z Pasymia oraz Przedszkole nr 37 w Olsztynie.

Zebrani – uczniowie olsztyńskiego Energetyka oraz przedszkolacy – wzięli udział w niecodziennej lekcji z zakresu pomocy przedmedycznej. Przedstawiciel OSP – pan Daniel Przecioska – opowiedział o pracy jaką wykonuje straż pożarna, a szczególnie o pomocy, jakiej udziela ona ludziom poszkodowanym w różnych zdarzeniach losowych. Wolontariusze – członkowie Grupy Pomocy Humanitarnej – Monika Tuszyńska i Adrian Rafalski – przeprowadzili fachowy instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie działania należy podjąć, w celu przywrócenia czynności serca.

Głównym punktem programu był udział 60 ochotników – nauczycieli, uczniów i przedszkolaków – w próbie bicia rekordu – wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i tysiącami Polaków w różnych rejonach kraju – w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia niech zechcą przyjąć: Daniel Przecioska, Beata Rafalska, Adrian Rafalski i Monika Tuszyńska.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Katarzyna Chamerska i Piotr Konarzewski.
Dokumentacja zdjęciowa: Patryk Ordoński

Zajrzyj do szkolnej galerii: http://www.zsmeolsztyn.pl/galeria/europejski-dzien-przywracania-czynnosci-serca-2018/

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー