Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Ojczyzna i muzyka – koncert patriotyczny

Ojczyzna i muzyka – koncert patriotyczny

Opublikowano: 27-10-2016

Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie od lat dba o rozwijanie postaw patriotycznych, umacnianie tradycji i tożsamości narodowej. 27 października 2016 miało miejsce wydarzenie wpisujące się w wychowawczy charakter działalności szkoły.

Z koncertem zatytułowanym „Ojczyzna i Muzyka” wystąpili znakomici muzycy z olsztyńskiej agencji artystycznej „MAT”:
Konrad Kozubowski – konferansjerka, śpiew
Damian Borkowski – śpiew
Paweł Raczyński – trąbka
Dominik Skwarczyński – fortepian

Spotkanie miało nie tylko formę koncertu, lecz również poruszającej lekcji historii. Prowadzący bardzo zajmująco opowiadał o polskich kompozytorach-patriotach, m.in. Fryderyku Chopinie, Stanisławie Moniuszce i Ignacym Paderewskim. W wykonaniu artystów usłyszeliśmy wielkie dzieła, t.j. polonez „Pożegnanie ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego, polonez g-moll Fryderyka Chopina, fragment opery „Halka” Stanisława Moniuszki czy jedną z pierwszych pieśni legionowych „Pierwsza kadrowa”. Zabrzmiały też słynne pieśni patriotyczne z okresu oporu Polaków przeciwko systemowi komunistycznemu – „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka i Włodzimierza Korcza.

 

Koncert „Muzyka i Ojczyzna” był znakomitą okazją nie tylko do pogłębiania wrażliwości estetycznej czy muzycznej, lecz służył również przypomnieniu pięknej historii naszego kraju.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー