Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Pierwszy Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy Astronomicznej

Pierwszy Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy Astronomicznej

Opublikowano: 17-12-2020

W dniu 17 grudnia 2020r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbył się Pierwszy Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy Astronomicznej.

Pomimo to, że zmagania nie mogły odbyć się w murach naszej szkoły, to dzięki wykorzystaniu aplikacji Quizizz wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w konkursie i sprawdzili poziom swojej astronomicznej wiedzy.

Punkty przyznawane były za poprawność i szybkość rozwiązania zadań. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące między innymi: historii astronomii i podboju kosmosu, wielkich odkryć astronomicznych oraz budowy i praw rządzących Wszechświatem.

Pierwsze miejsce zajął Adrian Orzoł z klasy 2EaP, drugie miejsce – Ksawery Rawłuszko z klasy 2EbP i trzecie miejsce – Igor Bieniaszewski z klasy 2EaP.

Okazuje się, że naszym zwycięzcom nie są obce takie terminy jak paralaksa heliocentryczna, miesiąc synodyczny, parsek czy astrolabium.

Szczerze więc gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator konkursu: Monika Pęgier

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー