Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » „Poszukiwanie przodków – genealogia dla każdego”

„Poszukiwanie przodków – genealogia dla każdego”

Opublikowano: 30-11-2017

W listopadzie 2017 roku uczniowie klas pierwszych ZSM-E w Olsztynie w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa zrealizowali projekt czytelniczo – edukacyjny zatytułowany „Poszukiwanie przodków – genealogia dla każdego”.
Projekt ten był zespołowym, planowym przedsięwzięciem obejmującym zróżnicowane działania. Realizatorami projektu byli nauczyciele wdż, historii, wiedzy o kulturze i wychowawcy klas pierwszych.
Podczas godzin wychowawczych uczniowie zapoznali się z tematyką książki „Poszukiwanie przodków. Genealogia dla każdego” Małgorzaty Nowaczyk. Rozmawiali o szacunku dla rodziny, tradycji rodzinnych i sposobach poszukiwania przodków. Uczniowie zainteresowani problematyką związaną z genealogią mogli stworzyć prywatne drzewa genealogiczne, posługując się różnymi technikami. Wiedza uzyskana podczas lekcji wychowawczych wzmocniona lekturą ksiązki Małgorzaty Nowaczyk pozwoliła poszczególnym klasom wykonać drzewo genealogiczne królów polskich na lekcji wychowania do życia w rodzinie prowadzonej przez p. Beatę Bartoś i drzewo genealogiczne bohaterów narodowych: Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki na lekcji historii prowadzonej przez p. Marię Świerkowską.
Na lekcji wiedzy o kulturze p. Regina Dawidczyk przeprowadziła zajęcia związane z kulturą naszego regionu, której efektem były prace uczniowskie będące wyrazem zainteresowania uczniów tą tematyką. Realizacja tychże prac poprzedzona była prywatnymi poszukiwaniami informacji dotyczących życia przodków i tradycji przez nich kultywowanych.
Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia była p. Agnieszka Wirchanowicz

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー