Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Projekt “Wizyty astronomów w szkołach”

Projekt “Wizyty astronomów w szkołach”

Opublikowano: 16-01-2020

Nasza szkoła realizuje projekt „Wizyty astronomów w szkołach”. W jego ramach 16 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 1 MaG z dr Jadwigą Białą – popularyzatorką astronomii i meteoryki, a także wieloletnim dyrektorem planetarium w Olsztynie, od lat związanym z olsztyńskim obserwatorium astronomicznym. Tematem wykładu było powstanie Wszechświata.

Projekt wizyt astronomów w szkołach „Astronomers in Schools” jest prowadzony przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA), organizację zrzeszającą zawodowych astronomów. Inicjatywa jest realizowana w ramach IAU100, świętowania stulecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej. Jednym z jej elementów jest popularyzacja nauki o kosmosie wśród uczniów szkół.

Organizatorki spotkania: Iwona Proniewska – Bombała i Monika Pęgier

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー