Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

Opublikowano: 29-05-2019

29 maja 2019 r. już po raz drugi w tym roku szkolnym w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbyła się akcja rejestracji świadomych potencjalnych dawców szpiku kostnego organizowana we współpracy z fundacją DKMS. Tym razem możliwość zapisania się do ogólnoświatowej bazy osób niosących pomoc chorym na nowotwory krwi otrzymali rodzice, którzy również nas nie zawiedli. Rejestrując się, pokazali swoim dzieciom i nam wszystkim, że nie są obojętni na problemy osób chorych.
Tym razem akcję ponownie wsparli uczniowie-wolontariusze: Filip Schmidt, Jakub Krawczyk i Huberta Chrzon. Nad poprawnym przebiegiem wszystkich procedur czuwał pan wicedyrektor Piotr Konarzewski.
Dzięki wsparciu i zaangażowaniu w naszej szkole udało się zarejestrować ponad 20 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego. Pamiętajmy, że każda nowa osoba w bazie zwiększa szansę na znalezienie bliźniaka genetycznego dla osób zmagających się ze śmiertelna chorobą.
3 czerwca 2019 r. nasza paczka wróciła już do fundacji, ale wszystkim, którzy jeszcze dojrzewają do świadomej decyzji o rejestracji obiecujemy powtórkę w przyszłym roku szkolnym.

Organizator: Monika Pęgier

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー