Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

Opublikowano: 21-06-2017

Dnia 21 czerwca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie pod opieką Grzegorza Zasadowskiego, Małgorzaty Zielskiej i Piotra Konarzewskiego uczestniczyli w spływie kajakowym na trasie Olsztyn-Barkweda.
Spływy kajakowe stały się już wieloletnią tradycją olsztyńskiego „Energetyka” i co roku gromadzą wielu spragnionych wrażeń i kontaktu z naturą młodych ludzi. Tym razem pod bacznym okiem nauczycieli popłynęło 21 uczniów z klas: 2ez, 3ez, 1Eb, 2Eb, 2M, 3Ea.
Trasa spływu okazała się malownicza i zróżnicowana – odcinki łagodne i umiarkowane przeplatane były fragmentami wartkimi, takimi jak przełom rzeki w Lesie Miejskim. Z kajakarskiego punktu widzenia Łyna w tym miejscu okazała się jednak przystępna i możliwa do „ujarzmienia” nawet dla początkującego kajakarza. Po przebyciu Lasu Miejskiego uczestnicy musieli zmierzyć się ze spiętrzoną falą na rozlewiskach rzeki oraz przeszkodami, takimi jak przewrócone drzewa i konieczność przenioski kajaków przy elektrowniach wodnych „Łyna” i „Brąswałd”. Zwieńczeniem spływu było ognisko z kiełbaskami na Polanie Brąswałdzkiej oraz – na zakończenie – pokonanie, wzburzonego tego dnia, Jeziora Mosąg.
Wycieczka była doskonałą okazją do wyciszenia się i odpoczynku na łonie przyrody oraz chwilą wytchnienia od codziennej pracy i nauki.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー