Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Spotkanie doradców zawodowych w ZSM-E

Spotkanie doradców zawodowych w ZSM-E

Opublikowano: 09-03-2017

9 marca 2017 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbyło się seminarium dla doradców zawodowych na temat: Edukacja a rynek pracy – rola doradcy zawodowego w budowaniu relacji między szkołą a rynkiem pracy zorganizowane przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie we współpracy z Zespołem Szkół Mechaniczno – Energetycznych w Olsztynie.

W ramach spotkania poruszano następujące zagadnienia:
1. Zawody i kompetencje poszukiwane na lokalnym rynku pracy – p. Ewa Wierczuk, konsultant W-MODN w Olsztynie.
2. Kształtowanie umiejętności zawodowych w warunkach warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie – p. Wiesław Stępniak, kierownik warsztatów szkolnych ZSM-E w Olsztynie.
3. Współpraca szkoły z pracodawcami – przykłady dobrych praktyk – p. Włodzimierz Flasza, pracownik Michelin.
4. Oferty pracy dla absolwentów szkół zawodowych na lokalnym rynku pracy – p. Jarosław Kamiński, szef produkcji w firmie OBRAM.
5. Współpraca szkoły zawodowej z UWM w Olsztynie w podnoszeniu kwalifikacji w zawodach technicznych. Wykład nt. Drukowania 3D oraz komputerowego wspomagania projektowania w warunkach WNT UWM wygłosił dr inż. Jerzy Domański – Prodziekan Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – Wydział Nauk Technicznych. Wykład połączony był z prezentacją zaprojektowanej przez studentów i młodych pracowników, drukarki 3D i wyrobów wyprodukowanych przez nią, a także robotów w wersji mini.

Seminarium dało doradcom możliwość poszerzenia wiedzy na temat szkolnictwa zawodowego, funkcjonowania rynku pracy i jego współpracy ze szkołami technicznymi oraz zapoznania się z bazą dydaktyczną służącą realizacji kształcenia zawodowego ZSM-E w Olsztynie.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー