Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WOT

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WOT

Opublikowano: 04-10-2022

4 października 2022 r. uczniowie klas 4 EaG, 4 EbG i 4 MaG spotkali się z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). W czasie spotkania młodzież miała możliwość obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi oddziałów oraz jakie korzyści daje przynależność do WOT.
Jak podkreślali nasi goście, służba w oddziałach obrony terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości, jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych oraz szacunek dla drugiej osoby.
Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych, przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych w stałym rejonie odpowiedzialności.
Szkolenia odbywają się weekendy, co pozwala na pogodzenie życia szkolnego ze służbą w WOT.

Prelekcje wzbogacone zostały prezentacją multimedialną, która pomogła przybliżyć młodym ludziom omawiane zagadnienia.

Opiekun: Katarzyna Ostowska

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー